Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octavia haldex błąd sterownika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • octavia haldex błąd sterownika

    ruwado, jakoś miałem wenę :P

    Skfarek, Robiłem na założonym zderzaku, warto mieć 2 osobę do pomocy, a to przymierzy,a to wspomoże słowem, dla relaksu można piwko lecz u mnie się obyło bez niego Zamontowałem na wkręty czarne całość, te poprzeczki skróciłem by były na równo z poziomem dokładki i zamocowałem je dłuższymi wkrętami z szerszymi podkładkami. Trzyma się jak głupie :twisted: By dostać się wkrętarką by przykręcić śrubki to podniosłem samochód z 1 jednej strony tak by koło było w górze, bez problemu wtedy aku mieści się z 2 stron

    Mówisz o felgach... kolega z innego forum właśnie zrobił VT:



    Obniżone zawieszenie, felgi czarno (pytanie czy mat czy połysk?) i czerwony rancik, zakochałem się w tym zdjęciu Aż tak, że mam do was pytanie:

    Gdzie dobrze malują proszkowo felgi w normalnej cenie na terenie mazowieckiego?

  • #2
    octavia haldex błąd sterownika

    Witam Wszystkich.
    Mam takie pytanie dotyczące defektu układu haldex w skodzie octavia 1.9 tdi 2006 4x4.
    Mianowicie podczas jazdy załącza się esp i po odczytaniu błędów wyskakuje błąd 00448 - Haldex Clutch Pump (V181) 014 - Defective - Intermittent ale pompa załączona manualnie chodzi, natomiast chcąc odczytać parametry bądź chcąc wykonać test elementów pokazują się głupoty, teoretycznie sterownik szaleje, czy ma ktoś opis pinów sterownika zasilania bądź może naprawia ktoś te sterowniki. czekam na jakieś podpowiedzi.
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      chubert001, po pierwsze nie możesz mieć silnika AWX - popraw profil

      pompa oleju w haldex'ie jest podłączona "zewnętrznie" dwoma przewodami do sterownika
      popatrz tam w okolicach czy coś się nie przetarło/urwału w wiązce
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Chodzi o to że pompa podłączona na krótko pracuje bez przerwy, natomiast kiedy chcę ją wymusic programowo vcds pokazuje głupoty tak jakby coś się działo ze sterownikiem.
        gdybym miał opis pinów łatwiej byłoby coś określić .

        Komentarz


        • #5
          chubert001, pinów czego?
          do sterownika haldexa idą zasialania, masy, CAN silnika, chyba jeszcze STOP
          ze sterownika haldexa do pompy oleju w haldexsie idą osobno zewnętrznie dwa przewody
          pompa sterowana jest PWM, tak na marginesie

          co to są głupoty w VCDS - szczegóły prosimy
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Jesli pompa pracuje to sterownik haldex sie wysypał. Zdaża się niestety.
            www.gregor10.pl ChipTUNING LPG HAMOWNIA -POMIAR MOCY i AFR Diagnostyka, DPF/FAP OFF

            Komentarz


            • #7
              Diagnozowanie sprzęgła haldex tam znajdziesz większość odpowiedzi odnośnie diagnozowania haldexa
              Załączone pliki

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X